Сьогодні ми поговоримо про колеса для візків, колесах і ролики. В Україні цивілізований ринок термостійких коліс і роликів з'явився порівняно недавно. Йому трохи більше 10 років. У цій статті ми хочемо зробити огляд характеристик різних серій термостійких коліс, а також представити нові позиції термостійких роликів. В СРСР більшість хлібобулочної продукції випікалося з використанням чавунних коліс і коліс з фторопласту. Ті з них, що дожили до сьогоднішніх днів, працюють неефективно, мають досить кустарний зовнішній вигляд і однозначно вимагають заміни.

На що ж можна замінити термостійкі колеса, які відслужили свій термін? Відповідь неоднозначна і вимагає зваженого підходу. В Україні представлені наступні типи термостійких коліс:

1. Фенольні колеса - термостійкі колеса з фенольної смоли
Найбільше поширення отримали колеса з термопластичних смол (серія 43). Друга їх назва - фенольні колеса. Ці колеса для візків мають темно коричневий або чорний колір і призначені для експлуатації в термопечі з температурою випікання до +300°С. Вони працюють тільки на гладкій бетонній або кахельній підлозі. Не рекомендується експлуатація фенольних коліс, якщо на Вашому виробництві є значні перепади в рівні підлоги, або можливий контакт при русі з виступаючими металевими гранями в конструкції термопечі.

Колеса з термопластичних смол є найдорожчою ціновою пропозицією на ринку жаростійких коліс. І при цьому колеса досить тендітні і вимагають дбайливого до себе відношення. Якісні фенольні колеса поставляються в Україну виключно з Європи. На сьогоднішній день всі виробники коліс і роликів представляють в своєму асортименті колеса і ролики з термопластичних смол. Вони представлені в низькому, середньому і вищому цінових сегментах. Термін служби їх також може разюче відрізнятися. Не потрібно радіти пропозиції на дешеве колесо з фенолу. Воно може не пропрацювати і п'яти днів.

Так чи інакше, але абсолютно у всіх операторів ринку коліс і роликів на певних етапах були і є проблеми з якістю фенольних коліс. Не обійшла ця проблема стороною і ПП «Кастор Компані». На початку нашої кар'єри ми ще не мали прямих контрактів зі спеціалізованими виробниками термостійких коліс і були змушені закуповувати їх в Україні. Періодично ми отримували рекламації, так як колеса могли швидко стиратися або розколюватися. Бракована продукція замінювалася на нову, але глобальної проблеми це не вирішувало. Ми зрозуміли, що реалізовували в той час найдешевші фенольні колеса, які не витримували наших умов експлуатації та мали низький термобарьер.

Було прийнято рішення про самостійне ввезенні в Україну термостійких коліс з фенолу від спеціалізованого виробника італійської фабрики DC Di Candia Ruote (Дісі Дікандія Руоте).
Перший контракт з компанією DC Di Candia Ruote був нами підписаний в 2007 році. Тоді ж відбулася і перша поставка в Україну високоякісних фенольних коліс. Перша партія термостійких коліс з фенолу була нами успішно реалізована. Не було отримано жодної рекламації.

Разом зі зміною постачальника якість стала стабільною і дійсно вищою. Компанія «Кастор» назавжди покинула нижній ціновий сегмент жароміцних коліс з термопластичних смол. Тепер термостійкі колеса з фенолу можуть служити більше одного року. Ми розвіяли роками вкорінений міф про те, що нормальний термін служби фенольного колеса становить від трьох до шести місяців.

Таким чином, ми назавжди вирішили проблему якості коліс з термопластичних смол і впевнено посідаємо на ринку України провідні позиції з продажу як коліс з фенолу, так і термостійких коліс в цілому.

2. Колеса з чавуну
Термостійкі колеса з чавуну серії 48
Чавунні колеса і ролики є для споживача досить звичним продуктом. Кілька десятиліть тому хліб випікався саме на чавунних колесах. Альтернативи їм практично не було.
Головними перевагами термостійкого чавунного колеса є практично необмежений термін його експлуатації і висока ремонтопридатність.

Але при цих позитивних характеристиках чавунні колеса безжальні до гранітних, бетонних і кахельних підлог. За рік інтенсивної експлуатації візки із чавунними колесами можуть повністю знищити підлоги з перерахованими вище типами покриттів.
Успішна експлуатація чавунних коліс можлива тільки на підлогах, покритих металевими листами або чавунними плитами.

В асортименті ПП «Кастор Компані» присутні три різних типи чавунних коліс - серії «NORMA», «MEDIUM» і «PROFESSIONAL».
Термостійкі колеса з чавуну «NORMA» - виходячи з назви це найлегша і найдешевша серія. Тільки до цих чавунним колесіс може бути застосований термін «крихкість чавуну». Оскільки сильні удари об перешкоди і падіння візка колеса серії «NORMA» практично не витримують і можуть передчасно вийти з ладу.

Термостійкі колеса з чавуну «MEDIUM» - новий продукт в нашому асортименті. За міцністю і опірністю ударам цим термостійким колесам з чавуну просто немає рівних!
Колесо обертається на втулці і має мастильний ніпель. Колесо покрите термостійкою емаллю. Кронштейн оцинкований і хромований.

Наші покупці повідомляли, що експлуатують свої вироби, обладнані колесами «MEDIUM» при температурі до 600°С. Але не потрібно приймати цю інформацію як керівництво до дії. Ми гарантуємо ефективну експлуатацію будь-якого чавунного колеса при температурі до + 300°С.
Термостійкі колеса з чавуну «PROFESSIONAL» - відрізняються від попереднього колеса кілька іншою формою і наявністю мастильного ніпеля в поворотному механізмі кронштейна. У колесі, також обладнаному мастильним ніпелем, встановлено роликовий підшипник. Колесо покрито термостійким лаком. Кронштейн оцинкований і хромований.

Кілька років тому чавунні колеса серії «PROFESSIONAL» лідирували в наших графіках продажів серед всіх термостійких коліс. Але з появою серії «MEDIUM» продажі ветерана пішли на спад. І сьогодні чавунні колеса «PROFESSIONAL» є аутсайдером наших продажів у чавунному сегменті, чому сприяє і найвища ціна на даний продукт в сегменті вищеперелічених чавунних коліс.

3. Колеса з алюмінію
Термостійкі колеса з алюмінію серії 41
Алюмінієві термостійкі колеса і ролики є новим і запитуваним продуктом на українському ринку. Правильна експлуатація цих коліс з алюмінію дає нашим клієнтам великі можливості і перспективи.

За сукупністю своїх характеристик алюмінієві колеса практично не мають аналогів. Всі колеса з алюмінію серії «41» обладнані мастильним ніпелем і витримують температурне навантаження до +400°С. Колеса дуже міцні і надійні.

Термостійкі алюмінієві колеса можуть ефективно експлуатуватися на бетонному, кахельному і металевому покритті. За зносостійкістю і збереженням поверхні підлоги алюмінієві колеса займають середню позицію між фенольними колесами і чавунними колесами. Алюмінієві колеса набагато еластичніші чавунних коліс і не приносять шкоди промисловим кахельним підлогам. А якщо порівнювати їх з фенольними колесами, то колеса з алюмінію практично не схильні до природного зносу і стирання на неідеальному покритті. Найчастіше нашим клієнтам вигідніше замінити колеса на алюмінієві, ніж надавати своїм підлогам дзеркальну поверхню.

Алюмінієві колеса мають стабільну позитивну статистику. Перші термостійкі колеса з алюмінію були відвантажені нашим клієнтам більш ніж півтора року тому і всі вони успішно експлуатуються до цих пір. Єдине обслуговування, якого потребує дана продукція - періодичне змазування осі обертання колеса спеціальною термостійкою пастою, що має харчовий допуск.
При всіх перерахованих вище перевагах, алюмінієві колеса мають найнижчу цінову пропозицію серед всіх термостійких коліс, пропонованих до реалізації на українському ринку промислових коліс.

У цій статті ми постаралися максимально просто і зрозуміло донести вам інформацію про термостійкі колеса, якою володіємо професійно, і сподіваємося, що Ви зробите правильний вибір. А виріб, обладнаний термостійкими колесами «KASTOR» протягом усього терміну служби, буде приносити Вашому підприємству стабільний прибуток, а Вам виключно позитивні емоції!